Güvenlik Ağlarına Genel Bakış

Güvenlik Ağları düşme riskinin var olduğu alanlarda pasif koruma sağlayan emniyet sistemleridir. İnşaatlarda, yüksek yapıların balkon ve pencerelerinde, merdivenlerde, galeri boşluklarında, asansör boşluklarında ve yüksekten düşme riski barındıran pek çok alanda Güvenlik Ağı kullanımı söz konusu tehlikeleri en aza indirmektedir. Havuzlar, pistler, depolar gibi farklı risk unsurlarının söz konusu olduğu mekanlarda da can ve mal güvenliğini sağlamak için kullanılan en etkili yöntemdir. Güvenlik Ağları, kullanıldığı mekanlarda çalışan veya yaşayan insanların hareket alanlarını kısıtlamadan güvenliklerini sağlar. Güvenlik Ağları ile düşme anında mesafe kısaltılır, çarpma hızı ağın esnemesi ile yavaşlatılır ve kaza sonucu oluşabilecek hasarlar en aza indirilir. Böylece güvenlik açığı oluşturan tüm alanlarda meydana gelecek yaralanma ve ölümlerin oldukça yüksek oranda önüne geçilebilir.

Güvenlik Ağları Özellikleri ve Kullanımı

Güvenlik Ağları düşük teknoloji bir emniyet sistemi olduğundan dolayı kullanımı ve bakımı son derece kolaydır. Kullanıma uygunluğunu test etmek ve hasar belirlemek sistemin genel yapısı gereği basittir. Güvenlik Ağları, özellikle çalışma alanlarındaki Güvenlik Ağları, TSE EN 1263-1 ve TSE EN 1263-2 standartlarına uygun üretilmiş olmalıdır. Bu standartlar gereği Güvenlik Ağı sisteminin 7 metre yüksekten düşen 100 kg ağırlığı yakalayabilmesi beklenmektedir.
Güvenlik Ağlarında üretim kadar kurulum da hayati önem taşımaktadır. Bu sistemler, düşme anında esneme sağlayarak açığa çıkan enerjiyi sönümlemek ve hasarı en aza indirmek üzere tasarlanır. Kurulum esnasında ağın gereğinden fazla gerdirilmesi esneme potansiyelini düşürecektir. Bu yüzden Güvenlik Ağının yeterli gerginlikte monte edilmesi, aşırı gerilmiş olmaması önemlidir. Güvenlik Ağı emniyet sistemlerinin kurulumunda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise; azami yükseklikten düşme durumunda oluşacak esneme için Güvenlik Ağı ve zemin arasında bırakılması gereken yeterli mesafenin ayarlanması, zemine veya başka herhangi bir engele çarpmasının önlenmesidir. Standartlara uygun olarak üretilen ve doğru şekilde kurulumu yapılan Güvenlik Ağı sistemleri meydana gelebilecek kazaları büyük oranda önler ve söz konusu alanın güvenliğini sağlar.

Güvenlik Ağlarımız TSE onay belgeli olup tüm mekanlarda kullanıma uygundur. İlk olarak profesyonel ekiplerimiz tarafından uygulama yapılacak alanda keşif hizmeti sağlanarak belirlenen ölçü ve özelliklerde üretim gerçekleştirilir. Daha sonra bağlama ipleri ve gerekli diğer aksesuarlar eklenir ve yine profesyonel ekibimiz ile montaj ve kurulum sağlanır. Güvenlik Ağlarımız ve diğer ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Sayfalar

Merdiven Güvenlik Filesi

Havuz Güvenlik Filesi

Galeri Güvenliği ve Filesi – Blog


İlgili Ürünler

Güvenlik Filesi - 6mmx50mm - Polyamid - GriGüvenlik Filesi - 4mmx40mmGüvenlik Filesi - 6mmx100mm - Genel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz