CrossFit 2000 yılında Greg Glassman ve Lauren Glassman tarafından kurulan bir fitness şirketidir. İlk zamanlar bir marka olarak ortaya çıkan CrossFit günümüzde bir spor branşı olarak kabul edilmektedir. Sürekli değişen yüksek yoğunluklu bir antrenman metodu olarak tanımlanan CrossFit; olimpik halter hareketleri, temel jimnastik hareketleri ve atletizm hareketlerini kapsayan antrenmanlardan oluşur. Bu antrenmanlar sayesinde vücuttaki tüm kas grupları aynı anda çalıştırılır. Bu yüksek yoğunluklu fonksiyonel antrenman metodu ile yapılan antrenmanlar vücutta kısa bir süre içerisinde kendini gösterir. CrossFit antrenmanları yüksek tempoda, yüksek nabız ve kısa dinlenme aralıklarıyla yapılır. Böylece antrenmanlar olabildiğince kısa sürede tamamlanır ve kısa sürede daha fazla kalori yakılmış olur. CrossFit antrenmanları fazla ekipman gerektirmez. Antrenmanlar sporcunun kendi vücut ağırlığıyla, serbest ağırlıklar ve çeşitli kondisyon malzemeleri kullanılarak yapılır.

CrossFit Halatı

CrossFit Halatı çift kuvvetli dinamik etki oluşturan bir ekipmandır. Halatın ağırlığı, yer çekimi kuvveti ve oluşturulan dalgaların gücüyle çalışılır. Halat ile yapılan antrenmanlarda hem kardiyo hem kuvvet antrenmanı tek seansta aynı anda yapılabilir. Bu nedenle halatlar zamana dayalı antrenmanlar için idealdir. CrossFit Halatı sayesinde zayıf kas grupları güçlenirken kollar, karın, omuz, bacaklar ve merkez kaslar koordine edilir, güçlenir ve şekillenir. Halat egzersizleri hızlı bir şekilde kalori yakımı sağlar, yağ yakma ve vücut şekillendirme periyodunu kısaltır.

CrossFit Halatı Nasıl Olmalıdır?

Antrenmanlardan gerekli verimin alınabilmesi için kullanılan CrossFit Halatında bulunması gereken bazı önemli özellikler vardır. İlk olarak CrossFit Halatı ile yapılan antrenmanlarda halatı doğru kavrayabilmek önemlidir. Bu yüzden halatı iyi kavrayabilmek adına halatta tutma yerlerinin bulunması gerekir. Halatın boyu genellikle 8-20 metre aralığında tercih edilmektedir. CrossFit Halatının boyunun yeterince uzun olmaması antrenmanın verimini düşürecektir. Halatın çapı ise 40 mm ila 50 mm aralığında olmalıdır. 40 mm’den daha kalın bir çap halatı kavramayı zorlaştıracaktır. CrossFit Halatının kaliteli ve yüksek mukavemetli olması önemlidir. Sporcu tüm kas gruplarını çalıştırmayı ve güçlendirmeyi hedeflerken bütün gücünü bu halat üzerinde kullanacaktır. Bu yüzden halatın dayanıklı olması ve zamanla aşınmaması gerekir.

CrossFit Halatlarımız polyester malzemeden üretilmiştir ve sürtünmeye karşı dayanıklıdır. Aşınma göstermez ve uzun yıllar kullanım sağlar. Tüm boyutlarda üretimini yaptığımız halatlarımız 40 mm ideal kalınlığındadır. Profesyonel kullanıma uygun üretilmiştir. CrossFit Halatı ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.


İlgili Ürünler


İlgili Yazılar

Crossfit Halatı ve Teknik Bilgiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz