Genel Bakış

Spor dünyasında kale ile oynanan sporların fazlaca dikkat çektiğini ve en popüler sporlardan bazılarının kale sporları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu oyunların anatomisi gereği takım ve taraftar ruhunun çok canlı olduğunu da söyleyebiliriz. Bu yüzdendir ki en çok takip edilen spor branşları bu sporlardandır. Ayrıca neredeyse her spor sahası içerisinde, sitelerde, okullarda kale sporları için ayrılmış bir alan bulmak mümkündür. Bilindiği üzere bu sporlarda iki takımın birer kalesi vardır ve rakip takımın kalesine atış yapılarak puan kazanılır. Takımlardaki oyuncu sayıları, saha ve kale ölçüleri, oyunda kullanılan topun özellikleri, oynanış şekli ve oyun kuralları gibi faktörler ise bu sporları birbirinden ayırarak özelleştirir.

Kale Filesi

Bir spor sahasının iki ucunda bulunan kaleler düşünüldüğünde, çoğu kişi için, akla ilk gelen spor futboldur. Bununla birlikte kaleler ile oynanan spor branşları arasında hentbol, hokey, su topu gibi farklı spor türleri de yer alır. Bu spor dallarının her birinde kaleler kendine özgüdür. Söz konusu sporun özelliklerine göre kalenin ölçüleri, Kale Filesi ağının özellikleri de değişiklik göstermektedir. Örneğin hokeyde kale ölçüleri suni çim sahada 3,66 × 2,14 metreyken ve salon hokeyinde 3,00 × 2,00 metredir. Sert bir spor olması ve ağır bir disk ile oynanması sebebiyle de Kale Filesi diğerlerine göre daha sağlam ve kuvvetlidir. Ya da su topu sporunu ele alacak olursak, kaleler ve kale ağları suya ekstra dayanıklı üretilir. Bu şekilde her spor branşı için, spora ve oynanan alana bağlı olarak kalelerin ve Kale Filesinin özellikleri belirlenir.


Atölyemizde Üretiliyor

• Minyatür Kale Filesi
• Hentbol Kale Filesi
• Halı saha Kale Filesi
• Nizami Kale Filesi (Futbol)
• Su Topu Kale Filesi
• Çim Hokeyi Filesi
• Buz Hokeyi Filesi
• Özel Kale Filesi


Kale Filelerimizin her biri ilgili alanın gerektirdiği ölçü ve özelliklere uygun olarak imal edilir. Profesyonel kullanımlar için, amatör ve özel kullanım alanları için üretim yapılmaktadır. Kale Filesi ürünlerimiz ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Ürünler

Minyatür Kale Filesi - Profesyonel


İlgili Yazılar

Halısaha Kale Filesi

Kaleler ve Kale Filesi

Nizami Kale Filesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz