Orta Avrupa’da ortaya çıkan ve son derece popüler olan Ayak Tenisi, ilk olarak 1922’de Çekoslovakya’da Slavia Prag Spor Kulübü’nde ortaya çıkmış ve 1936’da ilk resmi kuralları yazılmıştır. 9 × 12,8m sahada tekler çiftler ve üçler şeklinde oynanan bu oyunda amaç, vücudun eller ve kollar haricindeki bölgeleri kullanılarak topu karşı sahaya göndermektir. Oyun servis atışıyla başlar ve servisi karşılayan oyuncu, topun yerde bir kez sekmesine izin vererek doğrudan vuruşla ya da paslaşarak topu rakip sahaya gönderir. Top fileye takıldığında, saha çizgilerinin dışına düştüğünde veya 3 vuruşta karşı tarafa geçirilemediğinde rakip takım 1 sayı alır. Setler 11 veya 21 sayıda sonuçlanır ve iki set alan takım maçı kazanır. Futbol ve voleybol öğelerini içinde barındıran ve tenis kortunda oynanan bu oyun, günümüzde, ülkemizde ve tüm dünyada oldukça popüler bir spor haline gelmiştir.

İzlemesi ve oynaması son derece eğlenceli olan bu sporun en önemli ekipmanlarından biri Ayak Tenisi Filesidir. Ayak Tenisi Filesinin profesyonel kullanımda standart yüksekliği 1.10m olup bireysel kullanımda farklı ebatlar tercih edilebilmektedir. Ayak Tenisi Filesi, iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun olmalı ve açık sahalarda, dış mekanların ortaya çıkardığı olumsuzluklara karşı dayanıklı olmalıdır. Topun hızla çarpmasına, sert ayak darbelerine karşı ve güneş, soğuk, yağış gibi dış mekân koşullarına karşı dayanıklı olması filenin uzun yıllar kullanım sağlaması açısından oldukça önemlidir.

Ayak Tenisi Filelerinin bireysel ve profesyonel kullanıma uygun şekilde, tüm ebatlarda üretimini yapmaktayız. Dış mekanlarda oluşabilecek tüm hava şartlarına karşı uzun süre dayanıklılık gösterebilecek teknik hammaddeler ile yüksek mukavemeti ipliklerden oluşan file ağı, uzun yıllar aşınma ve yıpranma göstermeden kullanım sağlar. Ayak Tenisi Filemizin yedi parçadan oluşan portatif iskeleti ile kolay kurulum sağlanır ve yıkılma yapmaz. İçeriğinde bulunan polyamid hammadde ile maksimum esneklik sağlar. Portatif demir set ve ayrıca file satışımız da mevcuttur. Ayak Tenisi Filesi ve diğer tüm ürünlerimize web sitemiz üzerinden ulaşabilir ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili Ürünler


İlgili Yazılar

Ayak Tenisi Filesi ve Teknik Bilgiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz