• Kullanım Amacı

Tenis Filesi Ağları, oyun alanını ortaya çıkartabilmek için belirli nizami ölçülerde yada özel ölçülerde filenin orta alana gerdirilmesiyle oluşturulmaktadır, Tenis ağlarının standart ebatları yüksekliği 107cm uzunluğu 1280cm’dir. Tenis Filesinin orta bölüme gerdirilme işlemi sağlandıktan sonra Erkek ve Bayan oyuncular için geçerli olan yerden yüksekliği sabitlemek için Tenis Orta Bantları kullanılmaktadır.

  • Nasıl Üretilir

Tenis Filesi Ağının üretim hattındaki ilerleyişinde öncelikle yüksek mukavemetli Nylon iplikler ile dokunulmuş Ağlar belirli ölçülerde kesilir, Brandaların uygun ebatlarda şeritler halinde kesimi hazırlanır, Brandalar belirli ebatlarda kesildikten sonra yüksek mukavemetli polyester iplikler ile dikiş makinesinde öncelikli olarak yan ve alt bölgesi dikilir, Alt ve yan bölge dikiminden sonra üst bölgeye gerdirme işlemini sağlayacak olan çelik halat yerleştirilerek üst branda birleştirme işlemi sağlanmaktadır. Dikiş işlemi biten ürünler, Yüksek Baskı kuvvetli makineler yardımıyla belirli alanlarında pirinç&Krom kuş gözleri açılır. Tüm bu işlemler sağlandıktan sonra ürünün bağlantılarının yapılabilmesi için montaj iplikleri belirli ebatlarda sıcak havya yardımıyla kesildikten sonra Tenis Filesinin içerisine eklenerek sarma işlemi yapılır ve kullanıma hazır hale getirilir.

  • İpliklerin Önemi

Tenis Ağlarında kullanılan ipliklerin, Yağmur,Kar ve Güneş gibi tüm hava şartlarına yüksek mukavemetli dayanıklılığını koruması adına Polyamid ve Polieliten gibi endüstriyel özel iplikler kullanılmalıdır, Ürünler düğümlü ve düğümsüz olarak iki çeşitte üretilmektedir.

  • Montaj İşlemi Nasıl Olmalı

Tenis Ağının çelik halatının bir ucunda bulunan kancalı bölümü Tenis direğinin uygun bölümüne sabitlenmeli, Sabitleme işlemi sağlandıktan sonra ucu açık diğer halat ucu gerdirme mekanizmasına takılarak gerdirilme işlemi sağlanmalıdır. Uygun gerginlik sağlandıktan sonra Tenis Ağının içerisinden çıkan yüksek mukavemetli halatlar ile belirli kuş gözlerinden direğe bağlantılarının yapımı gergin biçimde yapılmalıdır.

Tenis Filesi - N695T - Köşe Detay Üst

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz